Desery, Ciastka

Kolorowe bezy

Na każdym moim przyjęciu urodzinowym bezy znikają w tempie błyskawicznym. Zajadają i dzieci i dorośli. Zazwyczaj robię duże bezy- giganty, ale tym razem, ku uciesze dzieci zrobiłam zrobiłam bezy kolorowe.

Jest to bardzo proste w wykonaniu, także jeśli tylko masz w domu barwniki spożywcze w formie żelu, to bez problemu wyjdą Ci takie piękne bezy.

Kolorowe bezy

Kolorowe bezy

Porcji: około 50 sztuk, w zależności jak duże będziemy wyciskać

Składniki:

5 białek

szczypta soli

240 g drobnego cukru

Sposób przygotowania:

  1. Nastaw piekarnik na 140C. I teraz jeśli podczas suszenie bezy, zamiast białych będą robić się beżowe, to znaczy że temperatura jest za wysoka, należy ją obniżyć i wydłużyć czas pieczenia. I najlepiej używać piekarnika z termoobiegiem, wtedy tem. 120C.
  2. Przygotuj dwie duże płaskie blaszki i wyłóż je papierem do pieczenia.
  3. Ubijamy białka początkowo na średnich obrotach, a gdy lekko się spienią dodajemy szczyptę soli. Następnie zwiększamy obroty i jak tylko otrzymamy gęstą, sztywną pianę (ważny moment, jeśli przebijemy pianę, to podejdzie nam płynem i bezy nam nie wyjdą) to jest to znak, że czas dodawać cukier. Łyżka po łyżce.  Cukier ma zadanie ustabilizować pianę, i dlatego nie można dodać całego cukru od razu. Musi się rozpuścić. Aby to sprawdzić, rozetrzyj trochę piany między palcami. jeśli nie wyczujesz grudek to piana jest gotowa. Powinna być lśniąca i błyszcząca.
  4. Masę bezową przekładamy do rękawa cukierniczego z ozdobną końcówką. I teraz aby uzyskać efekt jak na zdjęciu, to wnętrze rękawa od góry do dołu smarujemy barwnikiem (ma to być pojedyncza linia, z jednej strony jednym kolorem a po przeciwnej stronie drugim. u mnie są trzy kolory)
  5. Masę wyciskamy na na blaszkę, zostawiając niewielkie odstępy. I pieczemy około 60 minut. Gotowe bezy powinny być chrupiące z zewnątrz a piankowe, lekko ciągnące w środku. Jeśli chcemy sprawdzić czy beza jest już dobrze wysuszona, to należy spróbować ją oderwać z blaszki i jeśli odrywa się od razu- to jest już gotowa.

Kolorowe bezy

Kolorowe bezy

Kolorowe bezy

Kolorowe bezy

 

POZNAJ MNIE

KILKA SŁÓW O SOBIE

Marta

Marta

Witam Cię serdecznie na moim blogu :)

Wszystkie prezentowane tu potrawy, czy wypieki są moim dziełem, i wszystkie te pyszne dania zjadłam ja i moja rodzinka.

Blog powstał praktycznie z chwilą narodzin mojej córeczki i to właśnie jej go dedykuję i mam nadzieję, że w przyszłości będzie chętnie gotować i oczywiście zaglądać do moich przepisów, tak jak ja korzystam z przepisów mojej Mamy.

POZNAJ MNIE

NASZE SOCIAL MEDIA

POZNAJ MNIE

INSTAGRAM

blogi kulinarne Przepisy kulinarne Przepisy kulinarne